počet produktů: 0
cena: 0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 48
týden: 95
celkem: 214356

Studniční voda

Cena vody neustále stoupá. I proto se řada lidí rozhodne pro vlastní řešení – pro studnu. To je volba, která může být nejenom finančně výhodnější, ale s ohledem na kvalitu vody také mnohem lepší. Základem je kvalitní studna, stejně jako kvalitní úpravna voda. Ozvěte se nám a my vám poradíme, jaká filtrace bude pro vás ta pravá.

Nekvalitní studniční voda může být rizikem

Nezapomínejte na to, že i studniční voda může být pro naše zdraví výrazně riziková. A to hned ze dvou důvodů, kterými jsou právy tyto:

 • Bakteriální závadnost
 • Nadlimitní koncentrace dusičnanů

Poslední průzkumy ukazují, že těmito problémy trpí studniční voda ve více než 70 procentech současných studní. Důvody tohoto stavu jsou poměrně prosté. Rozsáhlé hnojení na polích, kyselé deště, desítky hygienických prohřešků v nakládání s odpady, stejně jako řada dalších faktorů způsobuje to, že jsou podzemní vody výrazně znečištěny. To však neznamená, že by se studniční voda nedala upravit na kvalitní a zdraví neškodný produkt. Jak na to? Poradíme vám!

Co může přinést rozbor studniční vody?

Pokud si i vy chcete být jisti kvalitou vody, kterou používáte, obraťte se na nás. Zhotovíme vám rozbor studniční vody, díky kterému přesně zjistíte, jak na tom voda ve vaší studni je. Mezi časté problémy uživatelů studní patří:

 • Přítomnost mechanických příměsí a nečistot
 • Rozpuštěné železo a mangan
 • Vysoká tvrdost vody
 • Přítomnost dusičnanů
 • Nežádoucí příchuť, barva a zápach
 • Přítomnost bakterií a mikroorganismů
 • Organické nečistoty

Z výše uvedeného soupisu látek je jasně patrné, že rozbor studniční vody může odhalit řadu problémů, které mohou být spojeny i s vaším zdravím. Je proto dobré začít přemýšlet právě nad možností kvalitní filtrace pitné vody, kterou vám můžeme nejenom doporučit, ale i nainstalovat a zajistit následný servis.

Díky tomu dosáhnete té nejlepší možné kvality vaší samotné vody, což se pozitivně podepíše i na vašem zdraví. Zároveň platí, že její kvalitu je dobré alespoň jednou do roka prověřovat. I tento rozbor studniční vody jasně potvrdí, že používání našich kvalitních filtrací je zárukou, že vaše voda bude zdravotně nezávadná.

Úprava studniční vody je jednoduchá

Jsou to kvalitní úpravny vody, které fungují díky kombinaci několika účinných filtrů na vodu, které zajistí odstranění všeho, co by vaší vodě nemělo být. A to ať už máte jakoukoliv studnu, jelikož aktuálně jsou u rodinných domů využívány tyto tři hlavní řešení, se kterými je naše úprava studniční vody plně kompatibilní:

 • Kopané studny
 • Spouštěné studny
 • Vrtané studny

V souvislosti s různým provedením dané studny musíme říci, že v naší zemi jsou nejčastěji k vidění studny do průměru jednoho metru. Není ale problém setkat se s řešením, které může být v průměru až tři metry. V takovém případě mluvíme o řešení, kdy je úprava studniční vody realizována u takzvaných spouštěných studní. Jejich hlavní výhodou je snadná oprava, ale i možné vyčištění, což se opět pozitivně projeví na kvalitě vody.

Nejenom, že by nemělo být podceňováno samotné čištění vody. Základem je určitě i pravidelná údržba, která souvisí mimo jiné i s tím, jaký přítok studna má. Čím více je utlumen, tím menší hladinu vody může naše studna mít. Způsobují to hlavně nečistoty usazené na dně. I proto je úprava studniční vody tak důležitá.

Provádíme kompletní testování studniční vody a následné poradenství

Zjistit informace o tom, jak kvalitní je voda právě ve vaší studni, lze jediným způsobem. Pomůže testování studniční vody, které v rámci našich služeb nabízíme. Neváhejte a kontaktujte nás. Na základě výsledků doporučíme i následný postup. Ten může být spojený jak s doporučením správné filtrace, tak i s celkovou desinfekcí studny, jejím čištěním, stejně jako může být spojený také s jejím prohloubením.

Ať už jde o studnu novou, nebo historickou, vždy zohledňujeme její konkrétní parametry. V některých případech můžeme doporučit i realizaci studny nové, se kterou souvisí zjištění stavu podzemních vod a zajištění stavebního povolení. V rámci testování studniční vody tak můžeme doporučit realizaci studny s dostatečným pramenem spodní vody, na což navazuje vypracování projektové dokumentace, po které se může začít se samotnými pracemi. V rámci naší poradenské činnosti doporučujeme realizovat novou studnu alespoň dva metry pod hloubku samotného pramene spodní vody.

Studniční voda je ovlivňována i typem studní

Je to především prostředí, které ovlivňuje kvalitu vody, kterou v naší studni máme. Největším rizikem je dnes studniční voda, která pochází se studně kamenné. Ta aktuálně nenabízí téměř žádnou těsnost, což může být spojeno s rizikem průsaků nečistot přímo do vody, kterou využíváte. V tomto případě může být doporučující úpravou nejenom čištění, ale i následné rozebrání a její osazení skružemi. Po následném spárování může být studniční voda v mnohem přijatelnější kvalitě. U daných starších typů studní doporučujeme čištění v intervalech alespoň pěti let.

Úprava studniční vody u vrtaných studní

Jste majiteli právě tohoto typu studně? I zde vám můžeme nabídnout naše služby, které jsou spojeny se samotným rozborem vody, tak i následným poradenstvím. Specializujeme se na všechny tři typy vrtaných studní, u kterých můžeme doporučit vhodný postup související s kvalitou poskytované vody. Jde o tyto varianty:

Stavba studny hloubené v podzemí

Jde o řešení, které je realizováno jako stavební zemní práce. V rámci ní je vytvořena šachtice do hloubky tří metrů.

Stavba vrtané studny strojně

Jedná se o řešení, kdy je využíváno vrtu s délkou až třiceti metrů. U těchto typů studny musíme připomenout, že jejich realizaci může projektovat pouze autorizovaný inženýr v oboru vodohospodářských staveb. Ten bude také podepsán za projektem, podle kterého bude následně realizováno samotné strojní vrtání.

Stavba studny vrtané

Jedná se o studny, u kterých může být realizován vrt o délce delší, než 30 metrů. U těchto studní je třeba, aby se na jejich realizaci podíleli pracovníci, kteří mají osvědčení o odborné způsobilosti, které je uděleno obvodním báňským úřadem. Realizovat je mohou jak jednotlivci, tak i právnické osoby – firmy.

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).